13:35 Обереги в моєму житті | |
Колись навіть саму згадку про обереги, про їх вплив на наше життя називали забобонами і висміювали. Та останнім часом в побут народу знову повертаються традиції, які складалися віками. З сивої давнини прийшов до нас звичай прикрашати оселі оберегами. Найчастіше їх виготовляють з природних компонентів, що символізують для людини здоров'я, затишок в родині, любов, щастя. Іноді самі назви звичних нам рослин підказують, яку роль вони відіграють ужитті людини. Хто не знає квіточки, яка ніколи не в'яне — безсмертника? Мабуть, саме тому він здавна вважається оберегом, який символізує довголіття.
На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти-майбутнє України», згідно плану роботи відділу освіти, з метою виявлення і підтримки талановитих дітей, художньо-естетичного виховання учнівської молоді, стимулювання прикладної майстерності учнів методистом РЦТСТУМ Ляхович З.М. було проведено, на базі районної бібліотеки, майстер–клас по виготовленню оберегів з природного матеріалу. У майстер-класі прийняли участь: Даниленко Н.В., заступник голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації та учні Івашківської, Яворівської, Стрієвської ЗОШ І-ІІ ступенів, Гульської, Красилівської, Киянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Не випадково, певне, в народі існує повір'я, що часник, перець, вироби з солоного тіста відганяють від дому біду та нещастя. Біла лляна стрічка є символом єдності в родині. Колоски жита та вівса — обереги краси. Мак охороняє нас від різних наврочень. Горох, гречка, квасоля символізують гарний врожай, тобто добробут, горіх — міцне здоров'я. Вважається, що трав'яний віночок приносить в дім удачу, а мішечок із зерном — щастя. У цьому приховано багатовікові спостереження народу, його мудрість. Мало значення навіть те, як і де розміщується оберіг. Якщо прилаштовували господарі віночок чубчиком догори, значить мали не меті вберегти свій дім від нечистої сили та відьом. А от віночок чубчиком донизу обіцяв привабити гроші у родину. Якщо прибивали господарі підкову на дверях ріжками доверху, отримували допомогу в своїх справах від неба. Якщо підкова висіла донизу, то оберігала дім від сварок, хвороб. У наших домівках сьогодні дуже багато всього неприродного, синтетичного: посуд, одяг, меблі, килими. Такі речі не можуть нас захистити, стати оберегами. Справжні обереги ті, що створені з дерева, глини, рослин. Оберегом, який захистить нас і поліпшить настрій, може бути звичайний кетяг калини в глиняному глечику, засушені колоски жита, які ми принесли з прогулянки до поля й багато чого іншого. Природа збагачує та захищає людину. Давайте не будемо про це забувати, коли прикрашатимемо свій дім оберегами.
Ляхович З.М. ( методист РЦТСТУМ) | |
|
Всього коментарів: 0 | |